Karaaslan Kamping – Yuvacık, İzmit

Karaaslan Kamping, bu bölgedeki yürüyüş rotalarının birçoğunun başlangıç noktası olarak biliniyor. Mekan, çoğunlukla bungalovlarda konaklayan ya da dere kenarında yemek yemek için gelen müşterilerle dolu. Piknik yapmak isteyenlere masa kiralanıyor. Piknik alanı içerisinde çadır kurulmasına izin veriyorlar. Mangal için özel ocaklar var. Ancak çadır için ayrılmış özel bir alan yok, hatta sezonda piknkçilerin yoğunluğu yüzünden, Pazar günü sabah erkenden çadırınızı toplamanızı istiyorlar.

Bungalovlarda ya da çadırda kalanlara 5-6 masası bulunan bir kafede yaz kış sıcak içecekler ücretsiz ikram ediliyor. Restaurant’da alabalık, köfte, tavuk yiyebilir, soğuk içecekler satın alablirsiniz. Unutmadan söyleyelim kamp alanında kablosuz internet hattı ve masaj yapan koltuk da bulunuyor. Masaj yapan koltuk özellikle uzun rota yürüyüşlerinden sonra gayet iyi geliyor.

FOTOĞRAFLAR

ULAŞIM
İstanbul’dan geliş yönünde TEM Otoyolu’nun İzmit Batı çıkışından ayrılıp İzmit içine girdikten sonra Yalova Bursa yoluna dönmeniz gerekiyor. Bu yol üzerinde Yuvacık tabelasını göreceksiniz. Yuvacık’a ulaştığınızda da Karaaslan Kamping ve diğer alabalık tesislerinin tabelaları sizi Yuvacık Barajı’nın sağ kenarına ulaştıracaktır. Bu yolun sonuna doğru sağda Mahir Karaaslan Alabalık Tesisi’ni göreceksiniz. Burayı geçtikten sonra bir rampa başlıyor. Sol tarafta Tepecik ve diğer köylerin tabelalarını göreceksiniz. Karaasalan Kamping için sağdan devam etmeniz gerekiyor. Rampanın çıkışında yer alan ikinci tesis.


Daha Büyük Görüntüle

Bu yazıya ilk yorum yazan siz olun

Bir Yorum Yazın