Yalnızlığı seven insanları anlamanız için bilmeniz gerekenler

yazlnizlik-karikatur-243x300 Yalnızlığı seven insanları anlamanız için bilmeniz gerekenler  “Yalnızlığın nesi sevilir ki?” diye düşünüyor olabilirsiniz, ama inanın çok seviliyor. Bazı insanlar yalnızlıklarını hiçbir şeye değişmiyor, yalnız kalabilmek için dünyaları verecek insanlar var. Hele ki kalabalıklar içinde yaşıyorsa insan kendine kalabileceği birkaç saat için neleri göze almıyor ki.

Uzaklaşmak, kafa dinlemek, kendi iç sesine kulak vermek, kendiyle başbaşa kalabilmek, vb. birçok anahtar kelime ile özetlenebilecek yalnız kalma sevdası günümüzün en büyük aşklarından aslında.

İnsanların git gide daha çok kuşatıldığı, akıllı telefonların hayatımızın en içine kadar nüfuz ettiği, başkalarının gürültüsünden kendi sesimizi duyamaz olduğumuz bu günlerde hepimizin ihtiyacı olan şey biraz daha yalnızlık oysaki.

1. Yalnızlığı seven insan her şeyden önce kendini seviyordur, kendiyle başbaşa kalmaktan bir korkusu yoktur.

2. Ve vicdanları rahattır bu insanların, yalnız kaldıklarında beyinlerine hücum eden karabasan düşünceleri yoktur.

3. Zamanın kıymetini çok iyi bilirler, yalnız geçirdikleri 2 saate on saat sığdırmaları sizi şaşırtmasın.

4. Aynı zamanda yaşamın kıymetini de bilirler, onlar için önemli olan hayatın niceliği değil niteliğidir.

5. Çok geniş bir arkadaş çevreleri olmaz asla, hayatındaki az sayıda insan da dostudur mutlaka, onu anlayan, ona saygı gösteren.

6. Olmak istediği insan olmayı başarmış kimselerdir, kendilerinden yana bir sıkıntıları, şikayetleri yoktur, öyle ki en çok kendileriyle vakit geçirmek isterler.

7. Onlar için yalnızlık bir mecburiyet değil, bir seçimdir bu yüzden “yalnızlık” kelimesinin olumsuz anlamlarından muaftırlar.

8. Çok zengin bir hayal dünyaları vardır, gece, el ayak çekilince o karanlık sessizlikte bir yol açılır hayal dünyalarına…

9. Yalnızlık bu insanların kişiliğini, karakterini, yaşam kalitesini zenginleştirir, kendine yetebilen bir insan olup çıkarlar.

10. Özgürlük bu insanlar için çok daha geniş bir anlam ifade eder, özgürlüğüne düşkün demek bu insanları tarif etmek için çok basit kalır.

11. Ayrıca “bağlanmaktan korkan” biri varsa, o bu kişidir yalnızlığın onlara bahşettiği lükslerden vazgeçmeleri kolay olmaz.

12. Yalnız ve başarılı olmak büyük bir disiplin gerektirir, bu insanlarda disiplin fazlasıyla vardır, planlı ve programlı yaşarlar.

13. Bunun yanında hayatlarındaki dengeyi kurmayı başarabilmiş nadir insanlardandır bu kişiler, her şeye ayıracak vakitleri vadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*