Sevgiler gülücükle başlarlar

Merhaba gülen gözlü arkadaşım, dudağındaki gülümsemeyi kaybetmemişsin daha… Ne güzel dünyaya gülen gözlerle bakabilmek ve insanlara gülümsemeler saçabilmek senin gibi. Biliyorum üzülüyorsun donuk gözlerle karşılaşınca. Ne yapalım arkadaşım herkes senin gibi olamaz. Duyabiliyorum “Hayır olmalı” dediğini… Haklısın arkadaşım aslında tüm insanlar senin gibi olmalı. Bilseler bir gülümsemeyle neler yapabileceklerini; bir çocuğun gözlerindeki ışıltıyı bir gülümsemeyle nasıl görebileceklerini, sıkıntılarla dolu bir insana nasıl dünyaları vereceklerini bilseler ve gülen gözlerin buzları nasıl erittiğini, kalpleri nasıl birleştirdiğini bilseler. Eminim onlar da senin gibi olmak isterlerdi. Ve sevgi saçıyorsun gülen gözlerinle arkadaşım. Saf ve hiçbir beklentisi olmayan bir çocuk gibi. Hayır arkadaşım sevgi yalnızca duyulmaz. Sevgi evrenseldir. Hiç kimse altın yığınları gibi kasasına kilitleyemez onu. Onun yeri kalplerdedir. Bir annenin kalbindedir onun yeri, çocuğuna verebilmek için. Onun yeri bir bahçıvanın ellerindedir sevgi tohumları saçabilmek için… Evet sevgi her yerdedir. Yeter ki sen onu bulmak iste. Sevgiyi bulmak kolay, zor olan onu elinde tutabilmekte.

Sevgiyi göstermek beklemeye gelmez, yarın çok geç olabilir.

Unutma arkadaşım sevgiyi duyabilmekle de iş bitmiyor. Sevgiyi göstermek beklemeye gelmez, yarın çok geç olabilir. Elindekini kaybetmeden değerini bilmelisin. Biliyorum arkadaşım bana hak veriyorsun. Şimdi koş sevdiğinin yanına, önce ona gülen gözlerle sımsıcak bir gülümse ve sözcüklerin gücünü kullanarak bir kelimeye bin anlam yükle ya da “Seni Seviyorum” deyiver –içinden geldiğince– en sıcak sesinle. Hayır bunlar komik şeyler değil arkadaşım. Seni seviyorum anne, baba, kardeşim, arkadaşım vs. demek komik değil. Bu senin gibi tüm canlılara karşı sonsuz bir sevgi duyan bir insan için hiç de zor değil, yalnızca biraz cesaret arkadaşım. Bu yalnızca yüreğinin buz kapladığını, taşlaştığını zanneden insanlara biraz zor gelecektir ama onlar da senin gösterdiğin cesareti gösterdiklerinde, kalplerinde sevgi kıpırtılarını hissettiklerinde ve ağlamayı öğrenebildiklerinde inan herşey onlar için ve tüm insanlar için daha güzel olacak.

Evet arkadaşım, gülmek varken surat asmak niye? Güldürmek varken ağlatmak niye? Güzel sözler söylemek varken kalpleri kırmak niye?

Yaşam çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiçbir şey kırılan kalplere değmez. Şimdilik hoşçakal arkadaşım, yine gel. Yanına senin gibi gülen gözlü, yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu? Beni fazla bekletme çünkü yarın burada olmayabilirim..

-Alıntı-

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*